.

G-DİAMOND PİSTONLU OTOMATİK KAT KALORİFERİ

.

Sektördeki rakiplerimize ve helezonlu kazanlara oranla bakımı, arızası daha az olarak imalata alınmış G-Diamond Serisi Pistonlu Kazanımızın kullanılan katı yakıt seçimindeki özgürlüğü (pelet, fındık ve ceviz kömür) öne çıkartmaktadır. Katı yakıtın yanma odasına eksantrik mil ve piston sayesinde itilerek yakıtın kırılmadan potaya iletilmesini sağlar. Yakıtın potaya iletiminden sonra, pistonun kömür yolunu kapatması sağlanır ve bu sayede kömür deposuna (bunkere) ateşin yürümesi tamamen engellenmiş olur.

Katı yakıtın veya taş, metal vb. Maddelerin piston önünde sıkışması durumunda dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunmaksızın, piston ileri-geri hareket ederek sıkışmayı önler. Sizler için özenle kullanıma sunulan pistonlu kazanlarımız; hem otomatik, hem manuel olarak (60mm'ye kadar) büyüklükteki ceviz kömürü bunkerde, manuel olarak sulu ızgrada odun vb. Yakıtları yakmak için tasarlanmıştır. Geniş yakıt haznesine (bunker) sahiptir. Kazanlarımız sertifikalı yüksek kaliteli st-37 ereğli al 4mm kalınlığında kazan sacından üretilmektedir.

 

 

Sade ve anlaşılır dijital kontrol panelinden kazan sıcaklığı ve fan hız ayarını istediğiniz şekilde ayarlanabilir, çok fonksiyonlu bu kontrol paneli sayesinde haftalık yedi farklı programda kazanı çalıştırabilir ve tasarruf ile konforu bir arada yaşayabilirsiniz. Güçlü, sessiz ve tasarruflu çift aktarmalı dişli redüktör sayesinde kazan güvenli çalışma sağlar.

Otomatik ateşleme sistemi ile yakıtın ilk tutuşturulma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmeye yarayan sistemdir. Bu sistemde tutuşturucu maddelere ihtiyaç duyulmadan rahat ve güvenli bir şekilde ateşleme sağlanır.